Ubezpieczenia samochodów
OC - AUTOCASCO - ASSISTANCE - NNW - Ubezpieczenie floty
Zapytaj o oferte

Ubezpiecz samochód

OC

to obowiązkowe ubezpieczenie tzw. odpowiedzialności cywilnej (OC), które każdy kierowca musi wykupić obowiązkowo do każdego zarejestrowanego pojazdu. Ubezpieczenie OC chroni posiadacza pojazdu od odpowiedzialności za wyrządzone szkody związane z ruchem bądź postojem pojazdu. Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków z udziałem pojazdów mechanicznych, czyli m.in. pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów czy przyczep. Niestety szkody wyrządzone w niektórych wypadkach sięgają setek tysięcy, a niekiedy kilku milionów złotych dlatego należy mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu mechanicznego.

Jak wybrać najlepsze OC?

Na rynku jest wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie OC, którego zakres jest identyczny, dlatego najważniejsze to dokonać właściwego wyboru i nie przepłacać.

AUTOCASCO

AUTOCASCO to ubezpieczenie dobrowolne, które chroni Twój pojazd od szkody częściowej i całkowitej pojazdu.

  • pojazd
  • wyposażenie pojazdu
  • wyposażenie dodatkowe pojazdu (np. komputer pokładowy, immobilizer, czy też specjalne wykończenie wnętrza pojazdu)

Jak wybrać najlepsze AUTOCASCO?

Dobre ubezpieczenie AC może zapewnić wypłatę odszkodowania w sytuacjach, kiedy samochód zostaje uszkodzony w wyniku wypadku lub kolizji spowodowanej przez ubezpieczonego oraz zniszczony bądź skradziony w wyniku zdarzeń losowych. Warto zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie AC obowiązuje w Polsce, czy również za granicą. Wybór dobrego ubezpieczenia AUTOCASCO to przede wszystkim porównanie zakresu ubezpieczenia, jaki oferują różne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, porównanie wszystkich opcji i wybranie najlepszego wariantu ubezpieczenia.

ASSISTANCE

Jeśli Twoje auto nie jest najmłodsze i zdarzyło Ci się mieć problem z jego uruchomieniem lub przydarzyła Ci się awaria w trasie, albo po prostu dużo podróżujesz, a chcesz cieszyć się spokojem, to zapewne docenisz fakt, że w sytuacji, gdy przydarzy się awaria pojazdu – możesz liczyć na pomoc! Jeden telefon i krótkim czasie przyjedzie do Ciebie mobilny serwis, który pomoże uporać się z awarią auta. W zależności od pakietu można wybrać Assistance krótkoterminowe lub długoterminowe np. roczne.

NNW

Jeśli już kupiłeś obowiązkowe OC, ale zdałeś sobie sprawę, że najcenniejsze jest przecież Twoje zdrowie i życie – to znaczy, że potrzebujesz ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

Jeśli Ty lub którykolwiek z pasażerów Twojego auta zostanie poszkodowany wskutek wypadku to otrzymasz odszkodowanie, które może przeznaczyć np. na rehabilitację.

Dodatkowo przy zakupie ubezpieczenia OC, AC, NNW za symboliczną kwotę można wykupić np. następujące ryzyka:

  • ubezpieczenie szyb samochodowych
  • ubezpieczenie kluczyków
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego
  • ubezpieczenie ochrony utraty zniżki OC
  • ochrona prawna
  • wsparcie dziecka

Ubezpieczenie floty

Ubezpieczenie floty to rodzaj polisy komunikacyjnej, która kierowana jest do firm, które posiadają więcej niż jeden pojazd. Wówczas z ubezpieczeniem flotowym nie ma potrzeby, aby ubezpieczyć każdy samochód osobno. W ramach jednej polisy można zabezpieczyć różnego rodzaju pojazdy np. samochody osobowe, ciężarowe oraz inne. W ramach ubezpieczenia możemy uzyskać różne warianty np. samo OC bądź też dołożyć polisy dodatkowe np. AC, Zielona Karta, Assistance itp. Kwota ubezpieczenia maleje wraz ze zwiększeniem liczby pojazdów.

Pakiet OC i AC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC nie chroni przed wszystkimi wypadkami. Aby zapewnić sobie pełną ochronę i optymalną cenę warto wybrać pakiet OC i AC łączony. Tym sposobem uzyskujemy korzystną stawkę oraz mniej formalności, gdyż podpisujemy tylko jedną umowę. O kalkulacji ubezpieczenia OC i AC można porozmawiać w dowolnej placówce Viviamo.

Ubezpieczenie od utraty wartości – GAP Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie GAP (z ang. Guaranteed Asset Protection – Gwarancja Ochrony Kapitału) skierowane jest do osób, których pojazd eksploatowany jest nie dłużej niż 6 lat. Wykupienie pakietu GAP umożliwia zabezpieczenie pojazdu przed utratą wartości. Po 3 lat wykupu ubezpieczyciel pokrywa różnice pomiędzy wartością pojazdu, która zawarta jest w polisie AC, a rzeczywistą jego wartością rynkową z dnia, kiedy ubezpieczenie zostało zawarte,

Jak wybrać ubezpieczenie GAP?

Odszkodowanie z ubezpieczenia GAP dotyczy wyrównania utraconej wartości pojazdu w razie kradzieży (AC) bądź szkody całkowitej (OC/AC). Warto zwrócić uwagę na warunki rozliczenia wartości pojazdu oraz zapisy posiadanej polisy AC, która będzie kluczowa przy wyliczeniu wartości pojazdu.

caricon

Ubezpieczenia: Samochód

iconmoney

Ubezpieczenia: Biznes

healthicon

Ubezpieczenia: Życie

travelicon

Ubezpieczenia: Podróży

Rolnictwo

Ubezpieczenia: Rolne

Dom

Ubezpieczenia: Domu

Kontakt

Zostaw kontakt, skonsultujemy się z państwem możliwie najszybciej

Zadaj pytanie?

Kontakt

Porównaj